Blog- lęk, nerwica lękowa

X

 

 

Przejdź

 Poradnia psychologiczna Online

 

 

 

 

 

Psycholog Częstochowa- zadzwoń i umów sesję psychoterapii

 Psycholog, psychoterapeuta

 OLIWIA MAZELEWSKA- SOKOŁOWSKA 

 502 291 584

 

           

Terapia systemowa- Jaka to psychoterapia?

      Terapia systemowa jest krótkoterminową, niepatologizującą, efektywną i skuteczną praktyką psychoterapii. Jest konsekwencją przeniesienia do psychoterapii "nowszego" myślenia, które pojawiło się po połowie XX w.

        Więcej na temat terapii systemowej można przeczytać na stronie www.wtts.edu.pl lub w poradniku "Psychoterapia po ludzku" do pobrania poniżej. Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej na temat psychoterapii zachęcam do zapoznania się z poradnikiem dla osób, korzystających z psychoterapii. Poradnik opisuje podstawową wiedzę, metody, zasady etyczne, bezpieczeństwo, relacje klientów, wywiady z terapeutami i superwizorami 8 nurtów.

Pobierz e-book "Psychoterapia po ludzku", wydany przez wrocławskie Stowarzyszenie INTRO (kliknij poniżej, aby pobrać poradnik w formacie pdf):

[pobierz] 7.4 MB

Źródło pliku: http://www.psychotekst.pl

Jak długo trwa psychoterapia i jak często odbywają się spotkania?

      Częstotliwość spotkań ustalana jest wspólnie na pierwszej konsultacji. W pierwszych etapach pracy zazwyczaj proponuję aby spotkania odbywały się w odstępach cotygodniowych. Ta częstotliwość spotkań może utrzymywać się od kilku lub kilkunastu spotkań lub dłużej w zależności od zgłaszanych problemów, możliwości i zapotrzebowania danej osoby. Po tym etapie są proponowane spotkania w odstępach 2 tygodniowych, następnie 3 tygodniowych, a później nawet miesięcznych czy 2,3 miesięcznych. Wszystko to jest bardzo indywidualne i jest ustalane wspólnie, zależne też od indywidualnego zapotrzebowania zgłaszającej się na terapię osoby. Czasem wystarczy kilka lub kilkanaście spotkań, a czasem psychoterapia trwa przez miesiące, sięgając nawet roku lub ponad.

W jaki sposób pracuję?

       Oprócz rozmowy terapeutycznej (jest to rodzaj rozmowy na którą m.in składa się specyficzny rodzaj pytań prowadzących do refleksji, dystansu i nowych spojrzeń, istotną rolę pełnią tu również zrozumienie, akceptacja i wsparcie.), stosuję też m. in. takie techniki pracy jak: ustawienia rodzinne, genogram, konferencja z częściami siebie, eksternalizacja i personifikacja problemu, praca z symbolami, metafory. Zdarza się, że pracujemy również między sesjami. Odbywa się to w formie zadawanych prac domowych, samoobserwacji, pytań do przemyślenia itp.

       Traktuję swoją pracę z pasją i zapałem. Staram się abyśmy wspólnie odkrywali to co w danej osobie jest potencjałem, który można rozwinąć, szukali tego co można wzmocnić i podbudować, gdzie szukać siły, która pomoże radzić sobie z trudnościami jakie stawia nam codzienne życie. Poszukuję w ludziach tego co najlepsze i jest to właśnie to co daje mi największą satysfakcję, poczucie sensu i zadowolenie z mojej pracy.

Psychoterapia indywidualna- jest to cykl 50 min. spotkań polegających na rozmowie terapeutycznej, a także wykorzystaniu innych technik terapeutycznych (szczegóły poniżej).  Wstępem do psychoterapii może być konsultacja psychologiczna, która służy ustaleniu oczekiwań i możliwości wspólnej pracy m.in. omawiany jest sposób pracy i częstotliwość spotkań, zbierane są pierwsze informacje związanych z powodem przyjścia. Trwa około 50 min.

 

Psychoterapia indywidualna

Twój e-mail lub telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Zadzwoń do Psycholog Częstochowa

Poradnia psychologiczno-terapeutyczna

"Otwarci w dialogu"

psycholog, psychoterapeuta

Oliwia Mazelewska- Sokołowska

ul. Jasnogórska 38

42-202 Częstochowa

mazelewska@gmail.com

Napisz do Psycholog Częstochowa i umów się na psychoterapię

+ 48 502 291 584

Adres i mapa dojazdu